Wpisy użytkownika Yumi Mizuno z dnia 22 maja 2009

Liczba wpisów: 1

yumizuno
 
Po pierwszej próbie zekranizowania powieści Hideyukiego Kikuchiego oraz ilustracji Yoshitaki Amano otrzymaliśmy film niezwykły. Jeden z tych, które zalicza się do „zobaczcie koniecznie, by móc samemu ocenić”.

Film jest z 2001 roku i trwa 102 minuty.

Anime to toczy się głównie (wbrew pozorom) wokół niezwykłej pary wampira - Meyer Link i jego ukochanej - Charlotte.
Kochankowie wiedząc że nie mogą być razem uciekają razem, a w zasadzie to dziewczyna zostaje porwana i tutaj to właśnie zaczyna się akcja tego anime.
Łowca D jest pół człowiekiem pół wampirem. Poluje on na wampiry oraz stojące za nimi różne plugastwa jak demony czy wilkołaki których w przedstawionym świecie jest pełno.
A co odnośnie świata pokazanego nam, jest on b.oryginalny. Zacząwszy od ubrań z końca XIX wieku i ogólnej otoczce można by pomyśleć że to właśnie w tych czasach ma miejsce akcja. Nic bardziej mylnego. Bohaterowie posługują się karabinami, mają mechaniczne konie, opancerzone auta, lampy i to bynajmniej te stare.
Oczywiście tytułowy bohater zostaje wynajęty przez zrozpaczonego ojca do pojmania żywej córki albo zabicia przeistoczonej.
Akcja komplikuje się kiedy do polowania wkracza też drużyna najemników wynajętych uprzednio przez tę samą osobę.
Wyścig trwa nie tylko o córkę ale i o nagrodę.
Tym czasem kochankowie pragną jedynie żyć w miejscu gdzie będą mogli cieszyć się swoją miłością bez niecnego wzroku ludzi i nie tylko.
Kto wygra to starcie? Tego nie powiem.
Jeszcze kilka słów - anime to zostało wydane po polsku na płycie DVD i można je kupić np w EMPIK'u.
Ja osobiście oglądałam po angielsku.

POLECAM!
  • awatar gość: trochę kraska jest taka dziwna nie przepadam za taka ale za to uwielbiam wampiry więc i tak muszę to obejrzeć :d xD xD
  • awatar Mayumi ⎝⓿⏝⓿⎠: Świetne ! Mam to na płycie ;)
Pokaż wszystkie (2) ›