Wpisy użytkownika Yumi Mizuno z dnia 20 stycznia 2011

Liczba wpisów: 1

yumizuno
 
Po trzeciej wojnie światowej Japonia zostaje podzielona na dwie części. Pięć lat później organizacja przestępcza, Vischio, przejmuję kontrolę na zniszczonym miastem Toshima (dawne Tokio). Tam właśnie rozgrywa się krwawa gra zwana „Igura”. Młody Akira zostaje oskarżony o zabójstwo, którego nie popełnił. Pewnego razu odwiedza go w więzieniu tajemnicza kobieta, Emma. Obiecuję mu wolność, ale najpierw chłopak musi wziąć udział w grze „Igura” i pokonać jej króla zwanego Il­‑Re.
-Jocker92 Tanuki.pl

Anime jest nowe bo z 2010 roku, zawiera 12 odcinków po 24 minuty.

Na wstępie zaznaczę, ze gry nie znam, mangi nie czytałam i oceniam jedynie anime jako takie.
Tak więc:
Do 10 epka jest świetne, a potem? Chrystusie Miłosierny, jakie przekminy! Co autor brał że coś takiego wyszło to ja nie wiem.
Dlatego zakładam teraz wersję teoretyczną. 10 epek i nic więcej.
Postacie świetne, akcja wciągająca. Wszystko idzie powoli do przodu, przeciwności losu i głupoty przyjaciół zostają pokonane, no i oczywiście inne rzeczy też. Krew, krew i jeszcze więcej krwi. To mi się podobało.
W 11 jeszcze można było znieść to co zrobili i jakoś przyjąć do szarej wiadomości to co się stało. Mogło być dobrze. Ale zrobili że jest średnio, o ile nie źle. Ostatni odcinek. Niczego nie wyjaśnia – niczego nie tłumaczy – zapowiedź 2 serii? Oby nie, bo nie wiem co z tego wyjdzie.
Po za tym widać, ze w 12 odcinku już im się fundusze kończyły, patrząc że masz dźwięki walki, jęki bólu i maczania katany w mięsie, a tutaj kamerka idzie ci na piękne „kwitnące” miasteczko.
Grafika – ładna. Chociaż momentami obraz za ciemny, i te przyciemnienia na pół ekranu. Mogło to wynikać z kiepskiej jakości na jaką stać było moje łącze komputerowe ale mi się to nie podobało.
Ale muzyka majstersztyk. Zakończenia różne, czy mi się wydaje (chodzi mi o endingi).
Anime średnio odradzając polecam.
  • awatar Demon Foe: Gówno. Jedyne co w tym anime jest dobre to muzyka i kreska.
Pokaż wszystkie (1) ›